logo

-- EDITORIAL || CULTURA || SPORT || PAGINA ELEVILOR || DINCOLO DE TISA || INTERVIU || DIASPORA SIGHETEANA || PSIHOLOGIE || CULINAR || EDITORIAL --

Samuel Roman este câștigătorul galei "Golden Belt" de la Tg Mureș PDF Imprimare Email 67 Afişări
Scris de Sighet Online
Vineri, 21 Iunie 2024 10:44
În perioada 12-16 iunie, la Tg Mureș s-a desfășurat turneul internațional de box " Centura de Aur - Nicolae Linca" cu participarea unor pugiliști din peste 20 de țări, fiecare dintre ei fiind campion național al țării pe care o reprezintă.
Această competiție este și un test in vederea Jocurilor Olimpice de la Paris.
Club Sportiv Municipal Sighetu Marmatiei a fost reprezentat la competiție de către pugilistul Samuel "Sami" Roman.
In primul meci al său, pe care l-a avut azi, sigheteanul nostru a învins campionul național al Serbiei și astfel s-a calificat direct in finală.
In ultimul act l-a învins la puncte, în urma unei decizii unanime a arbitrilor, pe Radu Marian Ionuț, boxer ce aparține de ACS Box Viitorul Dragomirești (județul Ilfov), Samuel Roman, pugilist legitimat la Clubul Sportiv Municipal Sighetu Marmației, devenind astfel campion la turneul internațional Centura de Aur.