-- EDITORIAL || CULTURA || SPORT || PAGINA ELEVILOR || DINCOLO DE TISA || INTERVIU || DIASPORA SIGHETEANA || PSIHOLOGIE || CULINAR || EDITORIAL --

Fotbal: CSM Sighet - CS Iernut 3-1 (1-1) PDF Imprimare Email 1820 Afişări
Scris de Sighet Online
Sâmbătă, 01 Noiembrie 2014 16:28

Azi de la ora 14 a avut loc pe Stadionul "SOLOVAN din Sighet meciul de fotbal din liga a III-a de fotbal dintre CSM Sighet - CS Iernut, meci incheiat cu victoria sighetenilor cu scorul de  3-1.Primii care au marcat au fost oaspetii, prin Ionut Chetan (30). Gazdele ai egalat cinci minute mai târziu prin Puscas, iar in partea a doua s-au impus prin reusitele lui Bogdan Matei (74) si din nou Puscas (78).

In aceeasi etapa, FC Municipal Baia Mare a obtinut un punct in deplasare la Sanmartin: 1-1 (0-0 la pauza), ambele goluri fiind inscrise in urma unor lovituri de la 11 metri.

In urma acestor rezultate, clasamentul la zi a seriei a V-a arata astfel: FC Municipal Baia Mare este lider detasat cu 23 de puncte, fiind urmata la 5 puncte distanta de 3 echipe aflate la egalitate – FC Ariesul Turda, Metalurgistul Cugir si CSM Sighetu Marmatiei, toate cu cate 18 puncte.

In urma acestui meci, CSM Sighet revine in lupta pentru promovare in liga a II-a.

Etapa viitoare va avea loc derby-ul judetean, intre FCM si CSM Sighet, pe stadionul “Viorel Mateianu”.

Rezultate etapa 10

Unirea Dej - Metalurgistul Cugir: 0-0
FCM Avântul Reghin - Sanatatea Cluj Napoca: 1-0 (1-0); N. Crisan (10 - autogol)
Gloria Progresul Bistrita - CS Osorhei: 2-1 (0-1); Jarda (50), Alex Pop (84) / Hosu (27)
CSC Sânmartin - FCM Baia Mare: 1-1 (0-0); Grosu (71 - 11m) / Bota (90+2 - 11m)
CSM Sighetu Marmatiei - CS Iernut: 3-1 (1-1); A. Puscas (35, 78), Bg. Matei (74) / I. Chetan (40)
Industria Galda - Ariesul Turda: 2-1 (2-1); Cernea (2), P. Pacurar (10) / St. Popa (5)
Unirea Jucu - FC Zalau: 1-1 (0-1); L. Turcu (87) / Bg. Roghina (45)

14. Sanatatea Cluj - 1p (8-40) - 10

Etapa viitoare (7-8 noiembrie): Zalau - Reghin; Sanatatea - Unirea Dej; Metalurgistul - Bistrita; Osorhei - Sânmartin; FCM Baia Mare - CSM Sighet; Iernut - Ind. Galda; Ariesul - Unirea Jucu.