logo

-- EDITORIAL || CULTURA || SPORT || PAGINA ELEVILOR || DINCOLO DE TISA || INTERVIU || DIASPORA SIGHETEANA || PSIHOLOGIE || CULINAR || EDITORIAL --

Fotbal: Progresul Somcuta Mare si CS Marmatia 96 Sighetu Marmatiei 2 - 3 PDF Imprimare Email 2455 Afişări
Vineri, 10 Iunie 2011 07:34

Pe stadionul „Viorel Mateianu”, s-a disputat ieri, 9 iunie, meciul pentru desemnarea reprezentantei judetului Maramures la barajul de promovare in Liga a III - a. Partida a adus fata in fata echipele Progresul Somcuta Mare si CS Marmatia 96 Sighetu Marmatiei. Scorul la pauza a fost 1-1, iar dupa 90 de minute a ramas neschimbat. Dupa cele doua reprize de prelungiri, victoria le-a apartinut sighetenilor, care vor merge la baraj.

Primii au marcat sighetenii, iar dupa cinci minute au inscris jucatorii de la Progresul. Dupa 90 de minute de joc, scorul a ramas 1 - 1. Urmeaza prelungirile - doua reprize a cate 15 minute. In prima repriza a prelungirilor, a inscris pentru sigheteni Marincean.  In ultimul minut al primei reprize, a egalat, pentru Progresul Somcuta Mare, Gelu Bar. In a doua repriza a prelungirilor a inscris pentru CS Marmatia 96 Sighetu Marmatiei jucatorul cu numarul 16, Ioan Chindris.  Dupa cele doua reprize de prelungiri, victoria le-a apartinut sighetenilor.

CS Marmatia 96 Sighetu Marmatiei va disputa meciul de baraj pentru promovarea in Liga a III-a in compania formatiei Unirea Valea lui Mihai (Bihor). Partida va avea loc miercuri, 15 iunie, la Zalau. Inaintea acestui meci a avut loc, tot pe stadionul ”Viorel Mateianu”, finala juniorilor A - FC Maramures Universitar invingand cu scorul de 4-3 Plimob Sighet.

SURSA: Emaramures.ro