logo

-- EDITORIAL || CULTURA || SPORT || PAGINA ELEVILOR || DINCOLO DE TISA || INTERVIU || DIASPORA SIGHETEANA || PSIHOLOGIE || CULINAR || EDITORIAL --

Cupa Sărbătorilor de Iarnă la fotbal în sală PDF Imprimare Email 1017 Afişări
Luni, 03 Ianuarie 2011 18:16

În perioada 25-28 decembrie 2010, la Sighet, în Sala polivalentă, s-a desfăşurat Cupa sărbătorilor de iarnă la fotbal în sală (organizator Ioan Dinu Herbil).

La competiţia fotbalistică au participat 16 echipe. În urma meciurilor disputate pe primul loc s-a clasat echipa Sebimarc, locul doi a revenit echipei Laguna, locul trei a fost ocupat de echipa Hermes. Meciurile au fost arbitrate de o echipă formată din Bogdan Bilaşcu, David Pop, Mihai Paşca şi Luca Perţa. Cupa şi diplomele au fost înmânate de către fotbalistul Marius Bilaşco, component al echipei Steaua Bucureşti, alături de Ioan Dinu Herbil, antrenor Neluţu Hotea şi consilierii locali Petre Tomşa şi Dorel Orza. "Este îmbucurător faptul că de la o ediţie la alta la această competiţie participă tot mai mulţi. Pe toată durata desfăşurării cupei, sala a fost arhiplină. Ar fi tare bine dacă şi administraţia locală s-ar implica într-un grad mult mai mare în susţinerea fotbalului sighetean", a spus Ioan Dinu Herbil, organizatorul Cupei Sărbătorilor de Iarnă.